Dealer Ford Big Autohandel Olsztyn

 

ZUPEŁNIE NOWY FORD FIESTA ST

 

Jedynie 6,9 s potrzebuje nowy Forda Fiesta ST, by osiągnąć prędkość 100 km/h. To najszybsza w historii seryjna odmiana tego modelu. Jego produkcja ruszyła właśnie w Kolonii. Samochód może osiągać prędkość 220 km/h

Nowy Ford Fiesta ST napędzany będzie w Europie benzynowym silnikiem 1.6 EcoBoost.
Pojazd osiąga 100 km/h w czasie 6,9 sekundy, a jednostka napędowa generuje 182 KM mocy oraz 240 Nm momentu obrotowego.
Spalanie wynosi jedynie 5,9 l/100km, poziom emisji 138 gramów CO2 na kilometr.

W nowym Fordzie Fiesta ST dokonano modyfikacji konstrukcji podwozia. Pojazd otrzymał nowy układ kierowniczy, zawieszenie, zmieniono część podzespołów układu hamulcowego oraz ustawienia i konfigurację.

Nowy model prowadzi się jeszcze pewniej i bardziej przewidywalnie za sprawą zmodyfikowanej wersji układu TVC poprawiającego stabilność na zakrętach oraz pracującego w trzech trybach układu elektronicznej kontroli stabilności (ESC).

 

 

 

Nowy model w Europie odznaczał się będzie trapezoidalnym grillem ze wzorem plastra miodu oraz masywnym tylnym dyfuzorem.

Nowego Forda Fiesta ST wyposażono m.in. w system inteligentnego kluczyka MyKey, czyli technologię oferowaną wyłącznie przez koncern Ford, która umożliwia kontrolę nad młodymi kierowcami i poprawę ich bezpieczeństwa za kierownicą.

Na pokładzie nowego modelu znajdzie się również aktywowany głosem samochodowy system komunikacji SYNC z funkcją Emergency Assistance, która w razie wypadku automatycznie łączy podróżnych z operatorami lokalnych służb ratunkowych.

 

 

  Cennik Nowego Forda Fiesta ST